3.díl kurzu
Stimulace dítěte do 3.měsíce
Třetí díl je zaměřen na dovednosti a stimulaci psychomotorického vývoje dítěte do 3.měsíce věku. Také tento díl je s ohledem na témata, přehlednost a soustředěnou pozornost je rozdělen na 6 lekcí. Rovněž v tomto případě je 1.lekce zdarma. V jednotlivých lekcích jsou k dispozici nejenom informace o ideálním vývoji dítěte do 3. měsíce věku, ale také možnosti řešení odchylek či problémů při jeho rozvoji, se kterými se mohou rodiče setkat při každodenní péči. Tyto lekce spolu úzce souvisí, vzájemně se prolínají a doplňují. Proto je nezbytné shlédnout postupně všechny lekce vybraného dílu, a to chronologicky, ve stanoveném pořadí.V opačném případě rodičům mohou uniknout velmi důležité souvislosti.
1. Lekce ZDARMA
2. - 6. Lekce: 750,-
Seznam lekcí
Lekce 1:
Poloha na zádech do 3.měsíce
Délka lekce: 8:14
Proč sebou některé svlečené děti ležící na běžné podložce v poloze na zádech neustále šijí, zaklánějí se a vytáčejí hlavičku i tělíčko do stran? Je to normální? Víte, jak je toto dítě ohroženo, pokud se včas nenaučí ležet v poloze na zádech stabilně a v ose nosíku, brady, sterna a stydké spony? Do kdy se to musí naučit? A proč je to vůbec důležité? Zajímá Vás, kdy a jakým způsobem můžeme dítě nejlépe tuto dovednost naučit v rámci běžné celodenní péče? Chcete-li vědět, jak by se mělo postupně rozvíjet dítě v poloze na zádech do 3. měsíce věku, aby se pak mělo šanci rozvíjet správně také v dalších oblastech psychomotorického vývoje, tak se podívejte na tuto lekci.
Lekce 2:
Slabé a líné dítě
Délka lekce: 10:36
Slyšeli jste již někdy něco o svalovém napětí? O co se vlastně jedná? S jakým svalovým napětím se může Vaše dítě narodit? A jak, poznáte, jaké svalové napětí má Vaše miminko? Viděli jste již někdy maličké dítě, které je tak pružné, že se Vám jeví jako malý gymnasta a současně tak klidné, že nevyžaduje téměř žádnou pozornost? Čím to je? Je to pro děťátko výhoda nebo je naopak nějak ohroženo? A co potřebuje takové dítě, aby se mělo šanci rozvíjet v dalších dovednostech správně? Všechny tato informace najdete v této lekci.
Lekce 3:
Záklony hlavičky a tělíčka, časté blinkání
Délka lekce: 10:45
Projevuje se Vaše dítě častým blinkáním a záklony hlavičky i tělíčka, a to ve všech polohách, ať už na podložce nebo v náručí? Co je nejčastější příčinou těchto projevů? Jaké další potíže můžeme u takového dítěte vidět? A čím to může být? Je vývoj takového miminka nějak ohrožen? A jak? Chcete vědět, jakou péči potřebuje dítě s takovými projevy a co pro něj můžete udělat, aby se mělo možnost rozvíjet v dalších dovednostech psychomotorického vývoje správně? Odpovědi na všechny tyto otázky najdete v této lekci.
Lekce 4:
Rozvoj zraku, sluchu a empatie do 3.měsíce
Délka lekce: 9:44
Víte, že dobře rozvinutý zrak a sluch je základem pro rozumový vývoj a výslednou inteligenci dítěte? Myslíte si, že kvalita sluchu a zraku je závislá pouze na přirozeném rozvoji těchto smyslů nebo je můžete cíleně rozvíjet v rámci běžné každodenní péče. A jakým způsobem? Chcete, aby Vaše dítě bylo citlivé a empatické? Věděli byste, od kdy a jakým způsobem empatii přirozeně a jednoduše u Vašeho děťátka rozvíjet? Chcete znát odpovědi na tyto otázky? Pak se inspirujte v této lekci.
Lekce 5:
Rozvoj inteligence, hmatu a řeči do 3.měsíce
Délka lekce: 8:41
Chtěli byste využít období, kdy je Vaše dítě přirozeně načasováno k rozvoji inteligence? Víte, jak souvisí kvalita rozvoje ruček, úchopu a hmatu dítěte s kvalitou rozvoje řeči? Co můžete udělat proto, aby se Vaše dítě rozvíjelo z hlediska řeči správně? A proč je pro rozvoj všech těchto dovedností důležité právě období do 3. měsíce věku? Jak nejlépe můžete své dítě v této oblasti stimulovat, to vše si ukážeme v této lekci.
Lekce 6:
Nácvik polohy na bříšku do 3.měsíce
Délka lekce: 11:05
Myslíte si, že je důležité pokládat na bříško dítě již do 3. měsíce věku, nebo je lépe počkat, až se dokáže do této polohy přetočit samo? Pokud má poloha na bříšku již v tomto věku nějaký význam, tak jaký? A jestliže je její nácvik opravdu důležitý, pak tedy kdy a jak je nejlépe dítě do této polohy pokládat? Na jak dlouho a v jakých podmínkách? Co má tak malé dítě v této poloze vlastně zvládnout? A uvědomili jste si někdy, jak negativně ovlivňuje celkový vývoj dítěte jeho pokládání na bříško s plenou kolem pasu? Jaké nejdůležitější zásady je potřeba dodržovat, aby dítě mělo šanci rozvíjet se v poloze na bříšku správně, to si řekneme v této lekci.