Kniha Něžná náruč rodičů

Dozvíte se více o správné komunikaci a manipulaci s kojencem v náručí.

Naučíte se denní režim i rituály dítěte a jak je nejlépe nastavit, aby se správně přisálo, nebolelo ho po jídle bříško a dobře spalo.

Součástí knihy je plakát s nejdůležitějšími úchopy, které rodiče využívají při péči o dítě v průběhu celého dne.

Publikaci ocení rodiče, kteří dítě teprve očekávají a rodiče či pěstouni nejmenších dětí.

Rodiči vytvořené podmínky ke spánku i jejich zvolený způsob zvedání a chování novorozence v náručí ovlivňují základní pohybové návyky dítěte.

 Tištěná kniha  424,- Kč ; e-kniha 249,- Kč

Ukázka kapitoly z knihy

Zadejte svůj e-mail a my vám pošleme jednu kapitolu knihy zdarma ve formátu PDF.

Recenze:

Tři měsíce jsme se doslova trápili. Náš syn špatně spal a neustále plakal, protože ho bolelo bříško. Naše dětská lékařka nám doporučila knihu „Něžná náruč rodičů“. Přečetli jsme ji jedním dechem. Ihned jsme začali s Lukáškem správně manipulovat. Syn se změnil ze dne na den. Bylo to pro nás, jako dar z nebe. Na základě našich zkušeností si myslíme, že by se tato kniha měla stát jakýmsi slabikářem pro všechny rodiče, kteří čekají především své první dítě.
Eva a Petr J.⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

Technické údaje o knize

Bestseller 🥇V Knihy Dobrovský > Péče o dítě
KategorieRodina a dítě / Dítě 0-3 roky
Hmotnost1012 g
AutorEva Kiedroňová
Počet stran304 stran
ISBN978-80-247-1210-9
EAN9788024712109
Rozměr173x241mm
NakladatelGrada
Datum vydání1.12.2004
JazykČeština
VazbaKnihy - vázané

Co obsahují jednotlivé kapitoly?

Čím je ovlivněn vývoj dítěte

Tato kapitola pojednává o podílu vlivu zdravotního stavu dítěte, jeho vlastní povahy a přístupu rodičů k miminku v průběhu pravidelné každodenní péče na jeho další vývoj.

Zásady správného zacházení s dítětem

V této části si vysvětlíme, jaké zásady je potřeba dodržovat při péči o dítě a manipulaci s ním v náručí, jaký mají význam a čím je dítě ohroženo v případě jejich nedodržování.

Novorozenec

Kapitola o vzhledu novorozence, jeho schopnostech, vrozených reflexech a potřebách, které je nutno uspokojit, aby dostalo šanci se uvolnii, a poté využít všech vývojových možností, se kterými se narodilo.

Polohování dítěte

Zde si vysvětlíme, jak velký význam má stabilní poloha dítěte na celých zádech v ose nosíku, brady, hrudní kosti a stydké spony na kvalitu jeho pozdějšího obratu na bok i následné vzpřímení.

Manipulace s dítětem

V této kapitole si vysvětlíme, z jakých úkonů se manipulace s dítětem skládá v průběhů celodenní péče o ně a jak způsob manipulace s dítětem ovlivňuje spokojenost, chování i celkové prospívání dítěte.

Dítě do čtvrtého měsíce věku

V této části si popíšeme a ukážeme všechny techniky práce s dítětem od narození do čtvrtého měsíce věku, které se týkají běžné celodenní péče o dítě v tomto věku.

Dítě mezi čtvrtým a devátým měsícem věku

V této části si ukážeme a vysvětlíme, jak je nejlépe nosit dítě po 4.měsíci věku.

Dítě po devátém měsíci věku

Poslední část je věnována způsobu manipulace s dítětem po 9.měsíci věku.

O Evě Kiedroňové

Eva Kiedroňová je autorkou unikátní metody péče o dítě a rozvoje kojence v souladu s jeho psychomotorickým vývojem, a to nejenom v České republice, ale také v zahraničí.

Tato metoda je určena především pro nastávající rodiče a rodiče prvorozených dětí. Velmi podnětná je také pro odborníky zaměřené na programy i zdravý vývoj dítěte.

Své více než třicetileté zkušenosti sepsala do publikací „Něžná náruč rodičů“.

 a „Jak se rodí vodníčci“. Natočila soubor vzdělávacích internetových kurzů „Šťastné dítě“. Je pravidelným hostem České televize v pořadu „Sama doma“.

Je propagátorkou vzdělávání rodičů v rodičovství účinnou formou, a to kombinací přednášek, prožitkových programů, internetových kurzů i publikací. Stejným způsobem se také zaměřila na vzdělávání odborníků v mnoha zemích světa.