Kniha Rozvíjej se, děťátko...

Ihned po narození je dítě schoulené a nestabilní. Neumí ležet na celých zádech, používat ruce ani srozumitelně komunikovat. Neumí si udržet teplotu, neumí zaostřit zrak, neorientuje se v prostoru a samo neumí změnit svou polohu. Po narození je zcela závislé na péči rodičů i podmínkách, které mu nabídnou v průběhu celého dne. Během prvního roku se toho potřebuje naučit opravdu hodně.

Nejdříve se musí zastabilizovat v poloze na zádech a dostat hlavičku do osy s páteří. Poté je nutné, aby se naučilo správně otáčet ze zad na bříško a zpět, poté vzpřimovat na všechny čtyři končetiny, později do sedu a nakonec do stoje. Proto se nutně potřebuje naučit udržet rovnováhu a orientovat v prostoru. Také ho čeká naučit se používat ruce a kvalitně komunikovat.

Tato publikace je o správné stimulaci psychomotorického vývoje kojence. Popisuje, jakých oblastí se psychomotorický vývoj člověka týká, v jaké posloupnosti a v jaké kvalitě by mělo dítě jednotlivé dovednosti zvládnout a jak mu nejlépe pomoci. Obsahuje knihu, plakát a brožurku. Je určena především rodičům a pěstounům dětí do 1 roku.

 Tištěná kniha  424,- Kč ; e-kniha 249,- Kč

Co se v knize dozvíte?

Sluch

V této kapitole si vysvětlíme, jaký význam má pro kvalitní vývoj i dobré prospívání dítěte sluch, jak se u kojence postupně rozvíjí a co můžeme udělat proto, aby si ho dítě mělo možnost rozvinout co nejlépe v souladu s dispozicemi, se kterými se narodilo.

Sociální a citový vývoj

V této kapitole se dozvíte, jak důležitý je pro spokojený život dítěte sociální a citový vývoj, jak se u kojence může v dobrých podmínkách postupně rozvíjet a co můžeme udělat proto, aby se dítě mělo možnost rozvinout v této oblasti co nejlépe.

Zrak

V této části si popíšeme, jaký význam má pro kvalitní vývoj i dobré prospívání dítěte zrak, jak se u kojence postupně rozvíjí a co můžeme udělat proto, aby si ho dítě mělo možnost rozvinout co nejlépe v souladu se zdravotním stavem a dispozicemi, se kterými se narodilo.

Záda a souhry

Tato kapitola je věnována nejdůležitější poloze malého kojence, kterou je poloha na zádech. Zde se dozvíte, jak velký význam má dobře zvládnutá poloha na zádech na kvalitní zvládnutí souher končetin s tělíčkem, kvalitní zacentrování kloubů, posílení posturálních svalů, správné vzpřímení i postavení páteře. Vysvětlíme si, co můžeme udělat proto, aby se dítě v poloze na zádech mohlo rozvíjet ideálním způsobem.

Bříško a vertikalizace

Tato kapitola se věnuje vývoji dítěte v poloze na bříšku a v procesu vzpřimování. Objasňuje vliv posíleného posturálního svalstva v dobře zvládnuté poloze na zádech na kvalitu vzpřímení v poloze na bříšku a následný proces vertikalizace přes lezení po čtyřech, k posazení na zadeček, až k postavení a chůzi.

Jemná motorika

Tato kapitola je zaměřena na rozvoj dítěte v oblasti rozvoje úchopu, spolupráce ruček a prstíků. Opět objasňuje velký význam dobře zvládnuté polohy na zádech na rozvoj jemné motoriky. Rodiče se zde dozví nejen možnosti postupného vývoje dítěte v této oblasti, ale také, jak ho v rozvoji hmatu i jemné práce ruček hravou formou podporovat.

Řeč

Tato část je zaměřena na rozvoj kojence v oblasti řeči a výslovnosti. Popisuje význam vzorové komunikace rodiče před dítětem i kvalitního dýchání a souher v dobře zvládnuté poloze na zádech na rozvoj hlásek, slabik, slov i celkový rozvoj řeči dítěte. Nabízí praktické činnosti při hrách rodiče s dítětem měsíc po měsíci, které vedou ke správnému rozvoji kojence v této oblasti..

Rozumový vývoj

Tato kapitola je zaměřena na možnosti rozumového vývoje kojence. Poskytuje náměty na hry a činnost rodičů s dětmi měsíc po měsíci. Upozorňuje na obtížná vývojová úskalí při výchově dítěte do 1 roku a nabízí způsoby řešení.
0
Stránek
0
Čtenářů
0
Fanoušků

CO O KNIZE ŘÍKAJÍ

Kniha „Rozvíjej se, děťátko …“ nás doslova nadchla. Nesmírně nám pomohla pochopit, jak si s naším maličkým hrát, aby byl spokojený a mohl se správně rozvíjet. Je nám líto, že informace o tak jednoduché a přirozené stimulaci psychomotorického vývoje dítěte nejsou běžně dostupné. Po získaných zkušenostech jsme přesvědčeni, že publikace „Rozvíjej se, děťátko“ by se měla stát téměř povinnou četbou všech milujících rodičů, kteří chtějí pro své dítě to nejlepší.
Zdenka a Martin F.Praha
S metodou Evy Kiedroňové jsem se setkala až po narození naší dcerky, která byla uplakaná a špatně prospívala. Velmi mi pomohla nejenom kniha „Rozvíjej se, děťátko …“, do které jsem neustále nahlížela, ale také názorné a inspirativní videokurzy, podle kterých se mi učily všechny hry a činnosti daleko lépe. Moc mi pomohlo, že jsem se na ně mohla podívat několikrát. Po každém zhlédnutí videí jsem cítila, jak mi postupně docházejí všechny souvislosti. Všem to doporučuji, protože je doslova až neuvěřitelné, jak málo stačí, aby se dítě změnilo ve spokojené a dobře prospívající miminko.
Lenka S.Olomouc
S prvním dítětem jsem byla stále doma. Vydržela jsem to pouze jeden rok. Upřímně jsem šla raději do práce, protože jsem nevěděla, jak malého zabavit, aby nezlobil. Když jsem po třech měsících otěhotněla a čekala dcerku, tak jsem narazila na publikace Evy Kiedroňové. Kniha „Rozvíjej se, děťátko …“ mi pomohla pochopit nejenom potřeby maličké, ale hlavně mi ukázala cestu, jak si s dětmi hrát, aby byly spokojené. Teď mne nesmírně baví sledovat jejich pokroky. Najednou cítím, jak moc jsem pro děti důležitá a do práce už nespěchám.
Sylvie Z.České Budějovice
Vážená paní Kiedroňová. Před 12. ti a 10. ti lety jsme vychovávali děti bez knih, naprosto intuitivně a moc jsme si to užívali. O Vánocích loňského roku nás Bůh obdaroval dalším potomkem. Přátelé nám věnovali Vaší knihu i kurz „Rozvíjej se, děťátko …“. Já jsem se zpočátku velmi tvrdě bránila dělat z výchovy dítěte vědu, ale manžel si moc přál to alespoň vyzkoušet. Brzy bude maličkému rok a mně se chce až plakat, jak moc a přitom úplně jinak, než se staršími dětmi, jsme si malého díky Vám a Vašemu nesmírně milému týmu instruktorů v Praze 4 – v Modřanech celá rodina užili. Z celého srdce Vám děkujeme za Váš obrovský přínos i citlivý a moudrý přístup k nám, rodičům i naším dětem. Přejeme Vám krásné a pokojné Vánoce. Máme Vás moc rádi.
Blanka, Jirka Tomáš, Péťa a Jiříček