Názvem tygřík jsme nazvali polohu dítěte na předloktí rodiče obličejem dolů. Jedná se o podobnou polohu, ve které lehává tygr na větvi stromu.
Děti i rodiče tuto pozici milují. Děti mají rozhled, volné ruce, krásně se jim masíruje bříško a tak je velmi nápomocná při potíži s „prdíky“. Rodiče mají volnou ruku k práci, poloha je pro ně pohodlná a dítě v ní správně posiluje všechny důležité svaly.
Důležité zásady držení dítěte v tygříkovi
V tygříkovi můžeme děti nosit hned od narození, pozor však, ne dlouho! (Některým dětem se po delší době mohou odkrvovat nožičky.) Čím je dítě starší, tím déle může v této poloze být.
Vzhledem k zájmu dítěte sledovat okolí lze předpokládat, že hlavičku bude častěji otáčet směrem od rodiče, který ho drží. Proto je nutné ruce pravidelně střídat, ideálně přes úchop klokánek.
Klokánek je oblíbená poloha pro starší děti, které už začínají lézt a v tygříku jsou pro rodiče už těžcí. V této pozici můžete ruku pod zadečkem vyměnit za svůj bok, a tak si jí opět uvolnit k práci.
Více o metodice Evy Kiedroňové se dozvíte např. v knize Rozvíjej se, děťátko… nebo ve stejnojmenných kurzech zde v kennyshopu.