Tip na vánoční dárek: Darujte Kenny cvičení s dětmi on-line ❤️ ZDE 

Jak zvládnout separační úzkost a vzdor dítěte

Každé dítě je jiné, ale všechny si více či méně intenzivně projdou přirozenými obdobími vývoje, jako jsou separační úzkost a období vzdoru. Tito strašáci dokáží zacloumat nejen s emocemi dětí, ale i rodičů. Stačí se ale na ně dostatečně připravit. Napovíme vám, jak na to!


Asi každý rodič zažil alespoň jednu nepříjemnou a bouřlivou chvilku se svou ratolestí. Dítě se vehementně vzteká, pláče, když mu zmizíte z obzoru, nebo se dožaduje sladkosti v obchodě, klidně sebou hází o zem či vám dokonce uštědří kopanec? Ať už se to stane na veřejnosti nebo za zavřenými dveřmi, jedná se o velmi emotivní prožitky nejen pro děti, ale také pro rodiče. Ti si totiž často mylně myslí, že něco udělali špatně nebo dokonce selhali. 

Přirození vývojoví strašáci: Aneb jak se z toho nezbláznit

Jste nevyspalí, nevrlí, přetažení nebo vás někdo do něčeho tlačí? Jak budete asi reagovat? Naštvaně, podrážděně, nebo dokonce na někoho vyjedete? A teď si představte, jak se musí cítit malý tvoreček, který se nedávno narodil na tento svět. Vše je pro něj nové a každá nová aktivita ho může vyvést z míry a unavit. Častokrát jen proto, že neví, co bude následovat. 

Jednou se základních jistot, které mu můžete jako rodiče poskytnout, je pravidelný denní režim. Ten ho totiž připraví na jednotlivé činnosti. Bude tak vědět, jaké aktivity může během dne očekávat, a díky tomu se bude cítit jistější a v bezpečí. 
Každý z nás raději dopředu ví, co může očekávat a nemá rád častá překvapení. Proto bychom tento komfort měli dopřát i dětem a před každým novým zážitkem, zkušeností nebo aktivitou jim vysvětlit, co je čeká, a ujistit je, že jsme tady pro něj.

Hledáte další rady a inspirace? Připravili jsme pro vás praktický webinář, který vám zodpoví na vaše otázky, proč jsou tato vývojová období v rozvoji dítěte nesmírně důležitá, jak se na ně můžete společně připravit nebo proč je komunikace ve vztahu s dětmi alfou a omegou pro předcházení bouřlivých reakcí. Webinář najdete tady: https://bit.ly/Vzdor_webinar

5/5 - 3 hodnocení
Je autorkou unikátní metody péče o dítě a rozvoje kojence v souladu s jeho psychomotorickým vývojem. Zakladatelkou kojeneckého plavání v ČR i SR a majitelkou baby clubů Kenny. Již 40 let pomáhá rodičům s nejmenšími dětmi, a to formou programů, přednášek, knih i online kurzů.

ON-LINE KURZ PRŮVODCE RODIČOVSTVÍM

Podívejte se na průvodce nejdůležitějším obdobím
života dítěte, od porodu, do jednoho roku.