Originálně zvládnutý střet otce se synem

„Když jsem dal svému synovi oběd, nechtěl jíst. Moje trpělivost přetekla, tak jsem mu to nařídil rozkazem a šel si na balkon zapálit. Bylo to v zimě, tak na mě syn zavolal, ať zavřu dveře, že je mu chladno. Jenže nově udělané balkonové dveře nejdou zavřít zvenku, proto jsem mu řekl, ať je zevnitř zavře sám…“

ustoupit dítěti 4

„Můj malý Matyáš mě poslechl a zavřel je. Jakmile ale zjistil, že nemám šanci se k němu dostat, zapnul si televizi a já ho přestal zajímat.

Klepal jsem, prosil, aby mi otevřel. On se vždy jen usmál a dál v klidu sledoval pohádky. Načež jsem tedy začal vyjednávat. Řekl mi, že mi otevře jedině, když nebude muset jíst. Já se ale nevzdával a nechtěl jsem se nechat takto ponížit, začal jsem teda bouchat do dveří a nadávat, ať mi okamžitě otevře! Pořád se jen smál a posmíval se mi. Ohromná sranda, že? Jenže mně venku v krátkém tričku do smíchu příliš nebylo.

blog tatinek 2

Pořádně jsem bouchl znovu do dveří a řekl mu, že když mi neotevře, dostane výprask! Matyáš se toho lekl, už by mi otevřel, ale bál se, že dostane na zadek. Další vyjednávání o tom, že když mi otevře, nic se mu nestane, trvalo dalších 20 minut. Lidé z okolních domů se na mě museli dívat jako na blázna.

Nakonec mě nic jiného nenapadlo, než si mobilem zavolat na naši domácí pevnou linku, změnit tón hlasu a chtít mě k telefonu. Matyášek však odpověděl, že jsem na balkoně a k telefonu nemůžu. Na to jsem mu odpověděl, že vím o tom, jak svého tátu na balkoně zamkl.

Matyáš se zděšeně zeptal, jak to můžu vědět? Řekl jsem mu, že jsem Bůh a vím všechno, i to, že tatínka zlobí a nechce jíst. Na druhé straně bylo chvíli ticho, pak se mě jemným hláskem zeptal, jestli já jako Bůh můžu zařídit, aby nedostal na zadek.

rodina 1

Sice se mi to moc nelíbilo, ale na druhou stranu, v tuto chvíli jsem byl Bůh a ten je přeci milosrdný, tak jsem mu to slíbil. Jakmile telefon položil, přišel mi otevřít, sedl si ke stolu a konečně začal jíst. O tom jak mě zamknul, jsem už necekl ani slovo, jen jsem si k němu přisedl a zeptal se ho, jak mu chutná? Dobrý tati, řekl a po chvilce ještě dodal – volal mi Bůh. A co ti řekl? Že nemáš tolik kouřit!

Zdroj: www.jenzeny.cz

5/5 - 1 hodnocení

ON-LINE KURZ PRŮVODCE RODIČOVSTVÍM

Podívejte se na průvodce nejdůležitějším obdobím života dítěte, od porodu, do jednoho roku.

Komentáře