Otec napsal dopis adresovaný všem matkám, které zůstávají v domácnosti

Mike je otcem dvou dcer (3leté a 1,5leté) a syna (8 let). Místo docházky do zaměstnání se stará o své děti a často si dělá legraci, že „se ocitá na pokraji šílenství“.

Nedávno Mike na své stránce psal o nejtěžší práci na světe. Jeho omluvný dopis byl adresován všem matkám, které se rozhodly zůstat v domácnosti, a na internetu měl senzační úspěch.
tatínek článek

„Musím se omluvit všem ženám, a zejména těm, které se jako matky rozhodly zůstat v domácnosti. Mnoho mužů si myslí, že oni rodinu zabezpečují finančně, a matky jen zůstávají doma s dětmi a celý den… v jistém smyslu… buď nepracují stejně usilovně jako oni, nebo prostě jen sedí a celý den nic nedělají. V tomto směru také trochu cítím vinu. V minulosti jsem se sám často ptal své manželky, proč některé věci v domácnosti neudělala včas. Nejednou jsem si myslel, že to musí být tak fajn sedět doma a celý den se dívat na televizi.
Jak moc jsem se mýlil? Víc to ani nešlo.

Posuňme se dopředu o několik let. Nyní moje žena chodí každý den do kanceláře a já zůstávám doma s dětmi. Zpočátku jsem si myslel, že si zavedu nějaký chytrý systém, abych všechno, co musím udělat, udělal rychle. Jednou z prvních věcí, které jsem udělal, byla změna ve způsobu ukládání produktů v ledničce a ve skříňkách. V ledničce bylo všechno uloženo v řadě, etiketami čelem, podle typu jídla atd. Byl jsem na sebe pyšný. Víte, jak vypadá moje lednička dnes? Chaos, zmatek.

Myslel jsem si, že to bude jednoduché. Po docela dobrém začátku jsem si myslel, že se mi podaří udržet domov v čistotě, vyprat a nakonec přivítat manželku večeří na stole, až přijde z práce. Což se dělo týden, teď ale, když se dívám zpět, sám nevím, jak je možné, že se mi to podařilo tak dlouho udržet.

tatínek článek II


Vidíte, problém je v tom, že jsem nevzal v úvahu překážky a každodenní výzvy, které se objeví, když jsou doma děti, o které se musíte postarat. Chtěl jsem to detailně popsat, abyste viděli, jak vypadá můj den a co jsem měl na mysli:

Když se moje žena vrací z práce domů tak spolu večeříme. Po většinu dní jsem příliš „hotový” na to, abych se detailně vyptával, jak probíhal její den. A někdy bývám natolik frustrován, že si jdu sníst večeři sám na terasu.

Každý den je jiný. Nejhorší jsou dny, kdy jsou na tapetě nemoci, rodinné hádky, vládne nejrůznější nepořádek, dny, kdy musím stavět hrady z kostek, vytírat šampon z podlahy, čistit misku pro psa od sprchového gelu, ukládat oblečení, které děti roztahují po celém domě, nezmínil jsem se o kalužích moči, které vznikají, když si dítě strhne plenku a vyčůrá se na podlahu, o očiště, kterou musím dětem provést uprostřed dne, protože jedno z nich se rozhodlo, že vběhnout do kaluže bláta je bezva zábava, o opětovném věšení stržených závěsů, zasunování vytažených zásuvek zpátky poté, co děti zjistily, že se dají vytáhnout a dá se v nich jezdit po domě, a tak dále.

tatínek článek III

Kdokoli se vrací z práce domů, ať je to manžel nebo manželka, nemá ani tušení, co jejich druhá polovička musela po celý den dělat. Jednou, například, moje žena přijela z práce a já jsem byl před domem na příjezdové cestě a díval jsem se, jak si holčičky venku hrají. Byl krásný den, tak jsem seděl na židli a pozoroval jsem je. Manželka vystoupila z auta a zeptala se „co bude na večeři“. Řekl jsem jí, že jsem čekal na ni, protože jsem chtěl, aby si holčičky mohly hrát venku. Ona se na mě podívala a řekla, cituji: „Není s tebou v poslední době něco v nepořádku?“

Vážně!?!? Právě jsem strávil 12 hodin se 3 netvory po celý den a potřebuji několik minut pro sebe, abych se nadýchal čerstvého vzduchu, a když se moje žena vrátí domů, co je první věc, kterou mi řekne??

Závěrem bych se chtěl upřímně omluvit všem ženám, jimž jsem řekl něco negativního na téma zůstat v domácnosti anebo jsem o tom žertoval. Není to snadné. Ve skutečnosti to je nejtěžší práce, jakou jsem kdy měl. Samozřejmě, že jsou i úžasné okamžiky, ale jsou to také obrovské výzvy a hodně stresu. Udržet to všechno pohromadě, za to si alespoň většina žen zaslouží láhev dobrého vína.

S úctou

Táta, který zůstal v domácnosti.

5/5 - 1 hodnocení

ON-LINE KURZ PRŮVODCE RODIČOVSTVÍM

Podívejte se na průvodce nejdůležitějším obdobím života dítěte, od porodu, do jednoho roku.

Komentáře