Novinka: Webinář: Kvalitní spánek miminka spuštěn. To chci vidět!

Skvělá metoda jak odnaučit dítě skákat do řeči

Skvělá metoda jak odnaučit dítě skákat do řeči.

Jistě znáte z okolí, či ze své domácnosti, ty netrpělivě vykřikující a poskakující děti, které se hlasitě hlásí o slovo. Nevychovanci jedni rozmazlení! Ruku na srdce, kolik dospělých lidí má stejný problém? Hodně.

skákat do řeči II
Přestože je tato vlastnost tak běžná, je velmi nepříjemná, kor když máte návštěvu, řešíte telefon a vaše dítě vás nenechá dokončit jedinou větu. Bohužel, jsme ale také svědkem toho, jak často rodiče své děti přehlížejí, neslyší jejich volání, v bouřlivém rozhovoru s někým dalším ignorují náznaky dítěte, hlásící se o pozornost, až dětem nezbývá nic jiného, než začít křičet. Naučí se to rychle a začnou používat běžně. Pak dochází ke střetům, křiku a nepochopení, které nakonec mrzí všechny zúčastněné.

Je třeba mít na vědomí i fakt, že děti dělají vždy zrovna to, co cítí a trpělivost je něco, co se postupně musí naučit. Dítě nedokáže čekat dlouhé minuty, než kamarádce dovykládáte co se vám stalo, když ono má na srdci zrovna něco tak „důležitého“.

Podobné střety jsem řešívala i se svými dětmi, až jsem byla několikrát svědkem dětí, které to vymyslely, nebo byli moudrými rodiči naučeny dělat jinak a ono to fungovalo!

skákat do řeči IV
Tip jak na to.
Příběh jedné maminky:
Seděly jsme s kamarádkou v obýváku a povídaly si. Když v tom přišel její čtyřletý syn, potichu se vedle ní posadil a položil ji ruku na zápěstí. Maminka, na důkaz že si ho všimla, stiskla jeho ruku ve své a v klidu dokončila myšlenku. Pak se na něj s úsměvem otočila a zeptala se ho, co má na srdci.

Podobné chování vídávám u více dětí, některé zase mámu obejmou a čekají, jiné se postaví, koukají jí do očí a vyčkají až, domluví.
Důležité je však dát dítěti jasný náznak, že jste si ho všimli a po krátké době mu poděkovat za trpělivost a dát prostor vyjádřit se.

Tato vlastnost dítěti neskutečně ulehčí život do budoucna, naučí se poslouchat druhé, vnímat je a pak být také se stejným respektem vyslyšen.

Nezlobme se na děti, že jsou nevychované, že jsou hlasité, ukřičené a netrpělivé. Takový je dnešní svět a většina dospělých jim tedy dává tyto vzorce chování. Ne nadarmo se říká, že během výchovy dětí vyroste i rodič.

maminka I

Světově uznávaná autorka unikátní péče o dítě. Vychází ze své 35. leté praxe. Autorka publikací a videokurzů pro rodiče.

Stáhněte si úvodní kapitolu zdarma

Něžná náruč rodičů

Žádné miminko nemusí plakat. Představte si, jaké by to bylo dopřát dítěti vše co potřebuje, aby zůstalo klidné. Dobře spalo a ještě se správně vyvíjelo. Osvojte si 4 principy správného zacházení s miminkem. 

Komentáře