Tři bojovníci, kteří vám pomohou projít školkové období bez častých nachlazení

Česnek jako síla přírody

Od dávných dob naše babičky při nachlazení, chřipce a různých respiračních onemocněních  radily zvýšit dávky  česneku ve stravě. Tento skromný, ale silný dar přírody máme obvykle v každé domácnosti po ruce a často na něj zapomínáme. Jak ho ale podat malým dětem?

Možná jste nevěděli, že česnek je především zdrojem sloučeniny nazývané Allicin (Allium Sativum).  Ta má silné antibakteriální a antivirové vlastnosti a zvládne rychle utišit příznaky nachlazení či chřipky. Allicin také podporuje imunitní systém tím, že zvyšuje aktivitu bílých krvinek, které jsou klíčové pro boj proti nemocem. 

Náš Tip

Náš oblíbený produkt  Allimax vám přesně takovou něžnou dávku silné pomoci zajistí. Navíc neštípe, nedráždí žaludek a tak jej mohou konzumovat i malé děti. Těm obsah tobolky nasypeme na lžičku s vodou, nebo přidáme do jídla.

Obsahuje takové množství Allicinu jako byste zkonzumovali přibližně 400 stroužků česneku a naše tělo nemusí čekat až si allicin vyrobí samo. Preventivně se doporučuje užívat jedna tobolka denně, ale v případě, kdy se už necítíte ve své kůži, je doporučeno dávkování samozřejmě zvýšit.

Tymián, nenápadný keřík, který vás postaví na nohy 

Svou odolnost proti chřipce a nachlazení získal díky svému složení, které je plné aktivních látek, které dokážou potlačit i ty nejagresivnější patogeny.

Tymián je známý svými antivirovými, antibakteriálními a protizánětlivými vlastnostmi. Jeho silné antiseptické účinky dokážou zastavit šíření virů a bakterií, zatímco jeho protizánětlivé látky zmírňují nepříjemné příznaky, jako je kašel, bolest v krku nebo zduření nosních dutin.

Tymián je také bohatý na vitamín C, který podporuje naši imunitu a pomáhá tělu zotavit se rychleji. Tymián poskytuje nejen zbraně, ale také výživu a podporu, kterou potřebujeme k zvládnutí nemoci.

Náš Tip 

Zázračný tymiánový krém, který si lze zakoupit na našem e-shopu. Dětem ho lze rozetřít na bolavý krk, spánky při bolesti hlavy, na prsa, či čelo při nachlazení.

Eukalyptus není jen potrava pro koaly, ale účinný lék z přírody

Je to jedna z nejmocnějších zbraní z australských krajin, které nám matka příroda poskytla v boji proti různým zdravotním potížím, včetně chřipek a nachlazení.

Silné a jedinečné aroma je nám všem dobře známé, ale málokdo ví, jak mocný je tento strom ve skutečnosti. Jeho tajemství spočívá v jeho listech. Ty obsahují účinnou látku zvanou cineol nebo eukalyptol, který je silným antiseptikem.  

Eukalyptol se postará o to, aby vaše dýchací cesty byly volné a průchodné, dokáže zklidnit zanícený krk a pomáhá zmírňovat kašel.  Je také úžasný pomocník v boji proti únavě, která často s chřipkou a nachlazením přichází. 

Náš Tip

U nás v Kenny rodinných centrech frčí sprej s éterickými oleji s eukalyptem, který se aplikuje velmi jednoduše a to rozprášením do vzduchu a je skvělý hlavně v noci, kdy velmi rychle uleví dýchacím cestám.. 

Pokud Vás síla přírody nepřestává překvapovat, na našem e-shopu najdete také náš speciální Podzimní balíček proti nachlazení, který obsahuje Allimax, Tymiánovou mast a Sprej s eukalyptem. Tyto tři produkty by neměly chybět ve vaší domácí lékárničce, navíc si je v tomto balíčku můžete zakoupit se speciální slevou. Přejeme vám hlavně zdraví, ať vás bakterie a viry nezastaví.

3.7/5 - 12 hodnocení
Je autorkou unikátní metody péče o dítě a rozvoje kojence v souladu s jeho psychomotorickým vývojem. Zakladatelkou kojeneckého plavání v ČR i SR a majitelkou baby clubů Kenny. Již 40 let pomáhá rodičům s nejmenšími dětmi, a to formou programů, přednášek, knih i online kurzů.

ON-LINE KURZ PRŮVODCE RODIČOVSTVÍM

Podívejte se na průvodce nejdůležitějším obdobím života dítěte, od porodu, do jednoho roku.

Komentáře